Kennisdag Bodem & Water 12 februari

Publicatiedatum: 08-02-2018

Op maandag 12 februari worden nieuwe kennis en ervaringen gedeeld vanuit diverse projecten en initiatieven die in Flevoland plaatsvinden. Een gevarieerd programma met een plenaire lezing, gevolgd door aansprekende workshops en individuele gesprekken. Vooraf kiest iedere bezoeker zelf drie workshops uit om aan deel te nemen. Specialisten en ervaringsdeskundigen bieden praktische tips, nuttige voorbeelden en adviezen over bodembeheer, bodemverdichting, het sluiten van kringlopen en biodiversiteit. Ook uw eigen bedrijfsspecifieke vragen kunt u stellen aan de aanwezige bodem- en waterexperts. Kortom, een dag vol inspiratie en nieuwe inzichten!

Namens DLV Advies spreekt Adviseur Rundvee Albert-Jan Bos over "De koolstofkringloop en bodemkwaliteit in de melkveehouderij". Goed omgaan met organische stof in de bodem draagt bij aan een gezonde bodem. Het verhogen van het organische stofgehalte in de bodem zorgt onder andere voor verbetering van de bodemstructuur, verhoging van het water bufferend vermogen, minder afhankelijkheid van gewasbeschermingsmiddelen en betere opname van mineralen. 

Programma

12.30 - 13.00 Inloop & ontvangst
13.00 - 13.15 Opening door Hetty Klavers, dijkgraaf van Waterschap Zuiderzeeland
13.15 - 14.00 Lezing door Peter Kuipers Munneke over klimaatverandering
14.00 - 14.45 Ronde 1 workshops
14.45 - 15.15 Pauze
15.15 - 16.00 Ronde 2 workshops
16.00 - 16.45 Ronde 3 workshops
16.45 - 17.00 Plenaire afsluiting
17.00 - 17.30 Borrel en napraten

Datum & plaats

De bijeenkomst wordt gehouden op maandag 12 februari 2018, 13.00 uur - 17.00 uur bij De Meerpaal, De Rede 80, Dronten.

Voor meer informatie en aanmelden, ga naar de website van Bodem en Water Flevoland.

Dit is een activiteit mede vanuit het project 'Bodemkwaliteit met koolstofkringlopen'. Dat project wordt mede mogelijk gemaakt door:

 

 

Meerwaarde benchmarken melkveehouderij
Brede opkoopregeling: ‘nog even niet’
Kijk nu terug: succesvol webinar ‘Grip op uw energierekening’
Succesvolle bijeenkomsten: inzichten over bemesting 2025 en het gebruik van mineralen en spoorelementen
Voerwinstprognose waardevolle tool voor varkenshouders
Holsteinfokkers Piet en Anje Grin schakelen noodgedwongen om naar akkerbouw ‘DLV-adviseur is onze rots in de branding’
Bemest op z'n Best in teken van verliezen derogatie
Efficiënt jongveebeheer: kosten besparen zonder risico’s
Gratis webinar 17 maart: grip op uw energierekening!