RTL Nieuws duikt in NVWA dossiers

Publicatiedatum: 30-11-2017

Meerdere varkenshouders hebben in de afgelopen dagen een brief van de NVWA ontvangen. RTL Nieuws gaat een nieuwsuitzending wijden aan welzijnsproblematiek in de veehouderij en heeft daartoe een WOB (Wet Openbaarheid Bestuur) verzoek ingediend bij de NVWA, waarin gevraagd wordt de stukken die hier betrekking op hebben openbaar te maken.

NVWA vraagt in de brief aan de varkenshouders om, indien gewenst, de voor het bedrijf relevante informatie die niet prijs gegeven mag worden anoniem te maken. Denk dan aan NAW gegevens, maar ook aan relatienummer, KvK nummer ed. 
De bedrijven die aangeschreven zijn hebben in 2015-2016 een controle gehad, waarbij tekortkomingen zijn geconstateerd. 

Geldt dit ook voor u?

Als niet wordt gereageerd op de brief zal het betreffende document, met persoonlijke gegevens, ter beschikking worden gesteld aan RTL Nieuws en bestaat de kans dat zij de betreffende veehouder daarover gaan benaderen. 
U moet de reactie met zienswijze binnen 2 weken na dagtekening van de brief terug sturen, dat vraagt dus om een snelle reactie. De zienswijze is beschikbaar, wij staan u hier graag in bij.

Holsteinfokkers Piet en Anje Grin schakelen noodgedwongen om naar akkerbouw ‘DLV-adviseur is onze rots in de branding’
Bemest op z'n Best in teken van verliezen derogatie
Efficiënt jongveebeheer: kosten besparen zonder risico’s
Gratis webinar 17 maart: grip op uw energierekening!
Podcast: Snel starten met bemesten
Live demo met workshops van Bemest op z’n Best
Voorpublicatie SDE++ 2025: stimulans voor mesthubs
Veranderingen GLB 2025
Definitieve openstelling Vestigingssteun 2025