Subsidie ‘Asbest eraf, zonnepanelen erop’ verlengd

Publicatiedatum: 30-10-2015

Bijna alle provincies verlengen de subsidieregeling ‘Asbest eraf, zonnepanelen erop’. De regeling die vanaf 2013 is opengesteld liep 1 september 2015 af. Een groot deel van de provincies hebben hun budget niet volledig benut en verlengen de subsidieregeling met een jaar, of tot het budget op is. Het beschikbare budget verschilt per provincie. 

 

In onderstaande tabel is te zien in welke provincies een subsidieaanvraag in het kader van 'asbest eraf, zonnepanelen erop' op dit moment mogelijk is.

Provincie Open/gesloten Toelichting         
Groningen Open Aanvragen t/m 31 augustus 2016
Friesland Open Aanvragen t/m 31 oktober 2016
Drenthe Open Aanvragen t/m 31 augustus 2016
Overijssel Open Aanvragen t/m 31 oktober 2016
Flevoland Gesloten Geen budget
Gelderland Gesloten Mogelijk januari 2016 geopend
Utrecht Open Aanvragen t/m 31 oktober 2016
Noord-Holland Gesloten Moet nog besluit nemen
Zuid-Holland Gesloten Mogelijk januari 2016 geopend
Zeeland Open Aanvragen t/m 31 oktober 2016
Noord-Brabant Open Aanvragen t/m 31 oktober 2016
Limburg Open Aanvragen t/m 31 oktober 2016


Enkel Flevoland heeft haar budget volledig benut. Flevoland is op zoek naar andere middelen om de regeling opnieuw te openen. De provincies Gelderland en Zuid-Holland hebben de subsidieregeling gesloten. De verwachting is dat zij deze in 2016 weer openen. Momenteel is nog geen besluit genomen in de provincie Noord-Holland over het verlengen van de stimuleringsmaatregel ‘Asbest eraf, zonnepanelen erop’.

Bereken uw rendement

Investeren in zonnepanelen is de laatste jaren steeds interessanter geworden. De situatie op het boerenbedrijf is divers. Het is daarom verstandig om uw situatie objectief en onafhankelijk te laten bekijken en berekenen. DLV Advies beschikt over een rekenmodel waarmee het rendement berekend wordt mèt en zònder gebruikmaking van subsidies en fiscale regelingen. Wilt u weten wat het rendement van zonnepanelen in uw situatie is? Neem dan contact op met Ton van Esch, Joan van den Heuvel of laat hier uw gegevens achter.

Holsteinfokkers Piet en Anje Grin schakelen noodgedwongen om naar akkerbouw ‘DLV-adviseur is onze rots in de branding’
Bemest op z'n Best in teken van verliezen derogatie
Efficiënt jongveebeheer: kosten besparen zonder risico’s
Gratis webinar 17 maart: grip op uw energierekening!
Podcast: Snel starten met bemesten
Live demo met workshops van Bemest op z’n Best
Voorpublicatie SDE++ 2025: stimulans voor mesthubs
Veranderingen GLB 2025
Definitieve openstelling Vestigingssteun 2025